Güncel

Gülsuyu’nda gazete değerlendirmesi

Gülsuyu: Gülsuyu Mahallesi Özgür Gelecek okurları olarak haftalık çıkan gazetemizin bu haftaki 89. sayısını okuyarak değerlendirdik.
Öncelik olarak Gülsuyu ve Gülensu Mahallelerimizin uzun bir zamandır içerisinde bulunduğu devlet destekli çete saldırılarını, iki mahalle ortasına konulan polis ablukasını, çete-polis işbirliği ile mahallede yapılmaya çalışılan ajanlaştırma politakalarını ve emekçi halkımızın üzerinde oynanmaya çalışılan büyük oyunu ve halkımızın bu saldırlara ve oyunlara karşı geliştirdiği eylemleri, etkinlikleri gazetemizin haberleştirmesinin önemine değindik.
Gazetemizin bu sayısında “Alevi açılımı’nın sağlanması suriyedeki Nusayri katliamıdır” başlıklı yazısı okunduktan sonra okurlarımızla sohbet ettik. “Akp hükümetinin “kürt açılımı” “alevi açılımı” söylemlerinin üstünden neredeyse üç yıl geçti. Bu üç yılda neler yaşadığımıza bakarsak gözyaşı, kan, katliam, baskı, asimalasyon’dan başka ne var? Roboski ,reyhanlı , paris, rojava ve lazkiye katliamları yaşanırken onlarca kürt genci dağlarda ve sokaklarda öldürülmeye devam ederken t.c devleti ve hükümeti “kürt açılımı , alevi açılımı” safsataları altında katletmeye, öldürmeye devam ederken ,asıl açılımın suriye’de TC destekli İslamcı çetelerin alevileri ve ezilen suriye halkını katletmesiyle başlamıştır” denildi. Türkiye’de ise Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle Alevi dedeleri Necef, Kerbela ve Umre yolculuğuna çıkarak TC devletinin asimilasyon sürecini hızlandırmaya devam etmekte olduğu konuşuldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu