Güncel

Gülsuyu’nda Gençlere Polis Şiddeti!

 

Bilindiği üzere Gülsuyu mahallesinde işbirlikçi çeteler tarafından en son bir esnafımız daha bacaklarından vurulmuştu. Ülkenin gündemini bir aralar belirliyen emekçi mahallemizde en son yapılan saldırı ile bir kez daha gündeme gelmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren çeteci şahıs, daha önce polis tarafından on ayrı tabancayla yakalandığı , 190 tane suç dosyasının olduğu bu son saldırıdan sonra yakalanmasıyla ortaya çıkmıştır. Devletin taşeronu ve tetikçisi olduğu bu şekilde resmi olarak kanıtlanmıştır.
Gülsuyu mahallesi Heykel Meydanı polis ablukası altındayken, her sokağında devrimci avında olan sivil polisleriyle doluyken gerçekleşen bu çete saldırıları bize göre çok anlamlıdır. Onlarca polis arasından çıkıp saldırı yapan, polisin olmasıyla mahallede rahat dolaşan çeteler polisin yönlendirdiği hedeflere saldırmaktadır. Polisin görevi halkı değil çeteleri korumaktır. 10 ayrı tabanca, 190 suç dosyası, polis ablukası, M. Ali Ağca, ve devlet değince aklımıza ne gelebilir? Devletin çete yapılanması ! Hedefte ise Gülsuyu mahallesi ve devrimciler var. 

Gülsuyu mahallesinin geçmiş tarihini bilmeyen yoktur. Devrimciler ile yoksul halkın birlikte oluşturduğu ve yoktan var ettiği, nice bedeller verilerek kurulduğu bir mahalledir burası. Devrimci kültürüyle şekillenen her zaman devletin ve mafyanın saldırılarıyla karşı karşıya kalınmış ruhunda direniş taşıyan bir mahalledir. Şimdi ise devletin ve düzenin işsiz bırakıp uyuşturduğu ve çeteleştirdiği tetikçilerini halkın üzerine gönderip baskı ,şiddet, tehdit uygulamaya çalışsada halkın örgütlü duruşunu sarsamadıklarından dolayı bu kez polis gülsuyunda çetelerin yapamadıklarını, yarım bıraktıklarını kendileri tamamlamak için harekete geçmiştir.
Gülsuyu mahallesi Kaşkarlı Mahmut İ. Ö. Okulunun üstünde bulunan Devrim Parkında bir teneke içinde ateş yakıp ısınan mahalle gençlerine baskı yapıp şiddet uygulayan polis, mahalle gençliğine “gidin çeteci olun “ demektedir.

Yaşları 14 ile 17 arasında değişen dört mahalle gencinin yanına gelen üç zırhlı polis aracından inen yaklaşık 15 kişilik polis ekibi hiçbir gerekçe söylemeden jop, elektiro-şok cihazı ve küfürlerle saldırarak mahalle gençlerini darp etmişlerdir . “ sizi ateşe atarım lan “ diyen polise, “ neden sen çeteleri atmıyorsun “ diyerek karşılık veren gençlere “sizde gidin çeteci olun“ diyerek saldırıp şiddet uygulamışdır.
Polisin gülsuyu halkına yaptığı bu saldırgan tavır, tehdit ve küfür saldırıları ilk değildir. Daha önce polis tarafından yapılan her saldırgan tavırın karşılığı verilmiştir bundan sonrada verilecektir . Gülsuyu halkının yürekli çocuklarını yıldıramayacaksınız. Şiddetten ve işkenceden zevk alan faşist polis ve çeteleri elbette gülsuyu halkının örgütlü duruşundan kendilerine düşen payı alacaklardır. Polis tarafından şiddete ve her türlü saldırıda gençlerimize gelecek zarara karşılık cevabımız net olacaktır. Ya gülsuyu halkı üzerindeki baskını çekersin yada bunun kitlesel karşılığını hak ettiğin ölçüde alırsın.

GÜlsuyu’ndan Bir ÖG okuru

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu