GüncelManşet

Gülsuyu’nda yerel seçimler tartışılıp 8 Mart’a çağrı yapıldı!

 

Gülsuyu: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün ve yerel seçimlerin yaklaşması ile bizlerde Gülsuyu Partizan ve Gülsuyu YDK olarak Gülensu Mahallesi’nde ortak bir çalışma yürüterek kadınları 9 Mart’ta alanlara ve yerel seçimlerde HDP adaylarını desteklemeye çağırdık.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününün ve yerel seçimlerin yaklaşması ile bizlerde Gülsuyu Partizan ve Gülsuyu YDK olarak Gülensu Mahallesi’nde Özgür gelecek gazetesi dağıtarak kadınlarla 8 Mart üzerine sohbetler gerçekleştirerek yaygın bir şekilde YDK ve yerel seçim bildirisi dağıtımı gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda kadınlarla birebir sohbet ederek 9 Mart günü Kadıköy’e çağırdık.

“Kadınların yeri önceden ahırdı, mutfaktı şimdi…”

8 Mart Dünya emekçi Kadınlar gününün tarihine değindiğimiz konuşmalarda Gezi İsyanında ve yerel seçimlerde kadının rolü üzerine de tartışmalar yürüttük. Ardından da hayatımızın her alanında uğradığımız şiddet taciz üzerine sohbetler ettik. Gittiğimiz evde bir kadın “Biz kadınların önceden yeri ahırdı, mutfaktı şimdi Gezi’den sonra ise kadınların yeri artık ahır değil alanlar olduğunu gördük” diyerek kadınların yıllardır verdiği mücadelenin bir yansımasının Gezi olduğunu görüyoruz.

Yerel yönetimlerde “muhtarlığın” önemi

8 Mart çağrılarıyla birlikte aynı zamanda yerel seçimler üzerine de sohbetler gerçekleştirdik. 19 Aralık operasyonuyla beraber patlak veren yolsuzluklar üzerine tartışmalar yürüttük. Sohbetler de aynı zamanda HDP’yi desteklediğimizi ve neden desteklediğimizi anlatan konuşmalar gerçekleştirdik. Aynı zamanda Gülensu/Gülsuyu Mahallesi’nin kendine özgü sorunlarından kaynaklı yerel seçimlerde barınma hakkının öncelik olmasından dolayıdır ki Muhtarlık seçimlerinin önemi üzerine mahalleyi yönetecek muhtar adaylarının niteliği üzerine tartışmalar yürüttük. Kentsel dönüşüm saldırılarıyla her zaman karşı karşıya olan mahallemizde bu süreci takip edecek halktan yana taraf alacak ve halkı bilgilendirecek bir muhtarlığın olması gerektiğini konuştuk.  Kitle ziyaretlerinin yanı sıra mahallede yaygın bir şekilde 8 Mart ve yerel seçim bildirileri dağıtıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu