GüncelUncategorized

Gülsuyu’nda yolsuzluğa karşı ortak yılbaşı

İstanbul/Gülsuyu: Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi’nde Partizan, Halk Cephesi, ESP, Gülensu-Gülsuyu Güzelleştirme Derneği ve Mahalle Meclisi tarafından yolsuzluğa ve çeteleşmeye karşı ortak bir yılbaşı etkinliği örgütlendi.

Dün gece (31 Aralık 2013) yeni mücadele yılı kutlaması Gülensu ve Gülsuyu Mahallesinde coşkulu ve kitlesel geçti. Gülensu Son Durak’tan saat 23.00’te davul ve zurnalı başlayan yürüyüş boyunca “Her yer Taksim, her yer direniş“, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Gülsuyu bizim, İstanbul bizim” sloganları atılarak Heykel Meydanı’na inildi.

 

Mahalle gençliğinden POMA!

Heykel Meydanı’nda her zaman bulunan katil polisler bu defa meydanı terk etmişti. Heykel Meydanı’nı dolduran mahalle halkı halaylar çekerek sloganlar haykırdı. Heykel Meydanı’na ayrıca Partizan imzalı “Yeni mücadele yılımız kutlu olsun” pankartı asıldı.

Güzelleştirme Derneği Gençlik Kolları’nın yaptığı “POMA” maketi çok ilgi gördü. Saatler 00.00 gösterdiğinde meydanın üç ayrı noktasından havai fişekler gökyüzünü aydınlattı. Gezi İsyanı’nda şehit düşenler ve Gülsuyu’nda çeteler tarafından vurularak katledilen Hasan Ferit Gedik anısına dilek balonları uçuruldu.

Ardından yeni yılın ilk saatlerinde mahalle halk hazırladığı “Tayyip’in kutusu” isimli büyük bir ayakkabı kutusunu açarak içerisinden çıkan küçük kutucukların gösterime açtı.

Daha sonra mahalle halkı sloganlar eşliğinde davul zurnalı halaylarını çektikten bir süre sonra kutlamayı sonlandırdı.

Gülsuyu’nda ÖG okurları

 

Resimler için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu