GüncelManşet

“Gün gelecek oyuncaksız çocuk kalmayacak!”

H. Merkezi: Suruç katliamına tepki gösteren Bakırköy Kadın Kapalı Hapishane’sinden MLKP, PKK PAJK, TİKB, MKP/MKB, TKEP/L, TKP/ML tutsakları yazmış oldukları bir mektupta, “Halklarımızın öfkesini, direncini nerede olursak olalım büyüteceğimize söz veriyoruz” dedi.

Elimize posta yoluyla geçen mektubu olduğu gibi yayınlıyoruz:

Haber değil

Ateşten bir rüzgar bu

Sevdanın şafaklarını dağlayan

Ey ruhumdaki şaşkın çığlık

Öfkemdeki çılgın tomurcuk

Bilmez misin, BİL-MEZ-MİSİN

Acının duvarları aşılmıştır…

(Şafak Tamer)

Kaçıncıdır aşıyoruz acının duvarlarını? Bedenimizi yakan ateşten rüzgar kaçıncıdır yüreğimizi çığlık çığlığa tutuşturuyor? Kaçıncıdır öfkemiz bileniyor? Kaçıncıdır sığmıyoruz duvarların arasına? Yeminler ediyoruz kaçıncıdır?

… Amed, Kobanê ve Pirsus… acının şahikasındayız artık. Rojava devriminin ateşi ile kuşanan Arin’den İvana’ya Bubar’dan Eric’e Paramaz’dan Ashley’e Halil’e ölümsüzleşen yoldaşlarımızın aydınlattığı yoldan ilerleyerek birlikte mücadele yaşam buluyor.

“Kobanê’yi birlikte savunduk, birlikte inşa edeceğiz” kararlılığı ile Suruç’a ulaşan Sosyalist Gençlerin vahşice katledilmeleri öfkemizi büyütüyor. Rengarenk oyuncaklarıyla, defter ve kalemlerle, fidanlarla Kobanê’ye gülüşler katmak isterken katledildiler. Kalemlerden oyuncaklardan korktu katiller ve onların işbirlikçileri. Birleşen düşlerden devrim bakışlılardan korktular.

Dört duvar arasından bizler de sözümüzü söylüyoruz; katilleri ve işbirlikçilerini tanıyoruz. Katliamın hesabını soracağız. Cevabımız sonsuzluğa uğurladıklarımızın ördüğü dayanışmayı büyütmek olacak. Cevabımız devrim düşlerini gerçekleştirmek olacak. İnanıyoruz ki, gün gelecek oyuncaksız çocuk kalmayacak!

Bu duygularımız ve inancımızla başta ESP ve SGDF’li dostlarımız ve yoldaşlarımız, şehit aileleri, Suruç halkı olmak üzere tüm Türkiye halklarının başı sağ olsun…  Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Halklarımızın öfkesini, direncini nerede olursak olalım büyüteceğimize söz veriyoruz.

(Bakırköy Kadın Kapalı Hapishane’den MLKP, PKK PAJK, TİKB, MKP/MKB, TKEP/L, TKP/ML tutsakları)  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu