Güncel

Haber alma hakkıma dokunma!

Bursa: Halkın gerçekleri öğrenme hakini sansürlemeye çalışan iktidara, karşı halk alanlara çıkarak “İnternetime dokunma” eylemleri gerçekleştirdi. Bursa’da da yüzlerce kişi yasaklı Heykel Meydanı’na çıkarak, “sansüre lanet, yaşasın özgürlük”, “interneti değil, gelinleri yasakla” vb. dövizleri taşıdı.                                

Eylem sırasında sivil polislerin müdahalesi oldu ancak kitle bu müdahaleye karşı gelince ve yanıt verince kısa süreli bir arbede yaşandı. “Katil polis hesap verecek!”,Ali’nin katilleri yıldıramaz bizleri” sloganları atıldı. Özellikle polisle yaşanan gerilimin ardından alandaki coşkunun düzeyi artarken, polis de çevik kuvvet takviyesi yaptı.

Ardından da eylemde bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmada “Faşist devlet tarafında, Bilgiye erişimimizin suç sayıldığı bu yaptırımlara, sesimizi yükselteceğimizi, halkın parasını ödeyerek ulaşmış olduğu bilgi alma özgürlüğünün engellenmesine karşı, sokaklarda olacağımızı beyan ederiz” denildi.

Eylem esnasında, Taksim’deki polis saldırısı haberi üzerine, “Her yer Taksim her yer direniş” “bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları ile eylem oturma eylemine biçiminde sürdürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu