Güncel

Hadi trafoya kedi kaçtı, ya AA ile CİHAN’a ne oldu?

Merhaba

30Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Aslında geride bıraktığımız sadece oy verme işleminin fiziki yönü… Ancak seçimlerde yaşanan usulsüzlükler, oy hırsızlıkları, “trafoya kedi kaçtığı için” yaşanan elektrik kesintileri, kazananlar arasındaki burun farkları ve YSK’ya ardı ardına yapılan iptal başvuruları…

Gazetemiz yayına hazırlanırken; Ankara’da CHP’nin itirazı üzerine oy sayımları tekrarlanıyor, özellikle T. Kürdistanı’ndan Tatvan ve Ceylanpınar başta olmak üzere birçok yerde usulsüzlük yapıldığı için halk sokaklarda polisle çatışıyordu.

Hal böyleyken, 30Mart günü akşam saatlerinde televizyon başına geçerek seçim sonuçlarını izlemek isteyen milyonlarca insan, Anadolu Ajansı ile Cihan Haber Ajansı’nın verileri arasında gidip geldi. Hile, oyun vs. nasıl olursa olsun sonuçlanmış bir seçimin sonuçlarının açıklanması anında bile kamplaştırılmaya çalışıldık. AKP’nin yükselişini görmek istemediğimizde CİHAN’a, “acaba?” sorusunda AA’ya bakarak geçirdik akşamımızı… Ana akım medyanın tarafsız, daha doğru ifadeyle objektif olmadığı o kadar gözümüze battı ki!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu