GüncelManşet

Halk Cephesi’ne Okmeydanı merkezli operasyon

H. Merkezi: İstanbul polisi sabah saatlerinde Okmeydanı merkezli olmak üzere Küçük Armutlu, Bağcılar, İkitelli, Yenibosna, Esenler, Gazi Mahallesi ve Alibeyköy’de helikopter destekli operasyon başlattı. Yapılan ev baskınlarında Halk Cephesi üyesi çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Okmeydanı’nda Liseli Dev-Genç’in eylemine saldıran ve bu saldırıda hem cemevindeki Uğur Kurt’u hem de daha sonra Ahmet Yılmaz’ı katleden polis, yine işbaşında. Bu kez hedefte muhalif, devrimci güçler var.

Bu sabah saatlerinde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Okmeydanı’nda önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Adresler arasında Okmeydanı’nda bulunan Gençlik Federasyonu ve Haklar ve Özgürlükler Derneği de var. Ayrıca Anadolu Kahvesi, sağlık ocağı önü, Sibel Yalçın Parkı ve Piyale Paşa Mahallesi’ndeki cemevi, çok sayıda zırhlı araç ve TOMA’larla birlikte ablukaya alındı.

 

İstanbul genelinde operasyon

Operasyon da adres yalnızca Okmeydanı değil. Küçük Armutlu, Bağcılar, İkitelli, Yenibosna, Esenler, Gazi Mahallesi ve Alibeyköy’de de operasyon ve gözaltıların olduğu belirtiliyor. Bahçelievler ve Alibeyköy’de Haklar ve Özgürlükler Dernekleri basıldı. Gözaltı sayısı bilinmiyor.

Gözaltına alınanların, Adli Tıp Kurumu’ndaki sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüleceği gelen bilgiler arasında.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu