Dünya

Hamburg’ta Taksim direnişi için eylem

 

Hamburg’ta 31 Mayıs’ta  Taksim Direnişi yıldönümünde “Taksim Direnişini ve Taksim Gezi Şehitlerini sahiplenme” şiarı ile ATİF, ADHF ve AGİF tarafından örgütlenen mitinge Partizan, YEK-KOM ve Halk Cephesi taraftarları da katıldı. Saat 17.00’ de başlayan mitingte öncelikle Taksim Gezi direnişinde şehit düşenler olmak üzere ve son dönemde Okmeydanı’nda faşist devletin kolluk güçleri tarafından katledilen Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz şahsında tüm devrim ve demokrasi mücadelesinde şehit düşenler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Daha sonra üç kurum adına ortak basın açıklaması ve Demokratik Güç Birliği Platformu (DGBP) ‘nun Rojava‘da gerçekleşen katliamı kınayan merkezi bildirisi kitle ile paylaşıldı. Almanca yapılan sunumların ardından yek.kom adına Rojava’ da yaşanan katliamı kınayan açıklamalarına yer verildi. Ardından kitlenin konsolosluğa yürüyüş yapmak istemesi üzerine Alman polisinin izin vermemesi sonucu yürüyüş gerçekleşmedi.

Komite tarafından “Türkiye’deki gelişmelere göre ileriki tarihlerde eylem gerçekleştirilebilinir” denildi. Her an eyleme hazır olmalıyız cağrısı yapıldı. Eylem Almanca ve Türkçe sloganlarla coşkulu bir biçimde sona erdi.

                                                                                  ATİF Hamburg

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu