Güncel

Hapishanede yemeklerden böcek çıktı!

Tutsak yakınlarından aldığımız bilgiye göre Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishane’nin yemeklerinin içinden böcek çıktığı iddia edildi.

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishane’de geçen ay şebeke suyuna, kanalizasyon suyunun karışmasıyla zehirlenip hastanelik olan tutsaklar, bu kez de aileleri aracılığıyla yemeklerinde ”böcek” çıktığını ilettiler. Daha önceleri birçok kez yemeklerden dolayı sağlık sorunlarının yaşandığı f tipi hapishanede, böceklerin çıkması, bir yanıyla hapishane idaresinin tutsaklara bakışını gösterirken, diğer yanıyla da tutsakları kantine yöneltip oradan alışveriş yapmalarını sağlamak için yapılan bir uygulamadır.

Kantindeki ürünler piyasanın üzerinde fiyatla satılmakta ve “ucuzunu seçmek” gibi bir olanak olmadığı için en pahalı ürünlerle tutsaklar maddi zarara uğratılmaktadır.  Sağlık koşullarının ağır olduğu f tipi hapishanelerde yemekten dolayı tutsakların her seferinde rahatsızlanması, şimdiye kadar yapılan suç duyurularına rağmen yemeklerin sağlıklı, yenilebilir düzeyde ve yeterli derecede iyileştirilmediğini aksine gitgide kötüleştirildiğini dile getiriyor aileler. Ayrıca tutsaklar konu ile ilgili yaptıkları başvuru ve suç duyurularından da bir sonuç alamadıklarını ifade ettikleri belirtiliyor.

(Gülsuyu ÖG okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu