Güncel

Hapishanelerde taciz ve onursuz aramaya karşı ortak tutum

 

H.Merkezi: Sincan Kapalı Kadın Hapishanesi’nde bulunan Resmiye Vatansever gönderdiği mektupta kendisinin ve Zeliha Bulut’un görüşüne gelen ziyaretçilerin elle üst araması sırasında taciz edildiği ve onursuz arama dayatıldığı için suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Vatansever mektubunda yaşanan olayı şu sözlerle ifade etti, “Zeliha Bulut’un ve ben (Resmiye Vatansever) ziyaretçilerimiz üst arama cihazlarından sinyal verilmeden problemsiz geçmelerine rağmen elle üst araması yapılırken taciz edildiler. Hatta kendilerine onursuz arama dayatıldı. Ziyaretçilerin bu aramaya itiraz etmeleri de tacizi engelleyemedi. Bu türden dayatmaları ve saldırıları burada daha önce de defalarca yaşadık amaçlanan üst araması yapmak değil, tacizlerle ziyaretçiyi yıldırmaya, yıpratmaya çalışmaktır. Salt bedene yönelik değil çok yönlüdür. Hapishanedeki tutsakları da onların ziyaretçilerini ve o ziyaretçiler üzerinden muhalif kesimleri toplumu yıldırmaya korkutmaya yöneliktir”.

Bunu bilincinde olan devrimci kadın tutsaklar yapılan taciz ve onursuz arama dayatmalarına karşı birlikte hareket ettiklerini ve ziyaretçilerinin yaşadıkları saldırı karşısında tüm siyasi kadın tutsaklar olarak toplu suç duyurusunda bulunarak ortak tutum geliştirdiklerini ifade etti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu