Güncel

Hasan Ferit Gedik’in katili çete çatışmasında öldü!

Maltepe'de çıkan çatışmada Hasan Ferit Gedik'in katledilmesi ve ESP'nin kurşunlanmasında yer alan Gülsuyu'ndaki çetenin başındaki Uğur Köroğlu ile Mevlüt Mesut Bilgin, Metin Gökhan Ocakçı öldü, Batuhan Ş. ise yaralandı.

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı Başıbüyük mahallesinde ‘arazi anlaşmazlığı’ şeklinde lanse edilen çatışmada çete lideri Sedat Peker ile bağlantılı Uğur Köroğlu, Mevlüt Mesut Bilgin’e ait araziye gitti. Burada yaşanan tartışmanın ardından çatışma çıktı. Çatışmada Mevlüt Mesut Bilgin ile buraya gelen Metin Gökhan Ocakçı, Uğur Köroğlu öldü, Batuhan Ş. ise yaralandı.

2013 yılında Maltepe ilçesi Gülsuyu mahallesinde uyuşturucu çetelerine karşı yürüyüş sırasında Hasan Ferit Gedik’in katledilmesi sonrası Uğur Köroğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi ve ancak kısa bir süre sonra serbest bırakıldı.

Gülsuyu’ndaki çete örgütlenmesinin başında bulunan ve devrimcilere saldıran Uğur Köroğlu, tutuksuz yargılandığı davada duruşma salonuna girerken üzerinde bıçakla yakalandı.

Bir çetenin anatomisi!

Mahkemede 2017 tarihinde dinlenen ve Gülsuyu’ndaki saldırı hakkında itiraflarda bulunan sanık Mert Kazan ise Köroğlu’yla birlikte mahallede ‘çete kurulduğunu’ söyleyerek heyete, “Siz suçluları serbest bıraktınız” diye tepki gösterdi. Kazan ifadesinde şunları söyledi: “Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nin (ESP) kurşunlanması ve yaralama olayında Engin Saba, Ercan Çiftçi, Doğukan Cep, Uğur Köroğlu ile birlikte 9 kişi var. Hep suçluları tahliye ettiniz, onlar dışarıda bir çete kurdu. Mahkemeye gelip şikayetini geri alan müştekilere 5’er bin lira para verdiler.”

Dün yaşanan çatışmada ölen Köroğlu’nun Peker’le ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafları da medyaya yansıdı.

Köroğlu’nun Suriye’de Türkiye’nin desteklediği çete örgütlenmesi Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) bileşeni Abdülhamit Han Tugayları’na katıldığına ilişkin fotoğraflar basına yansıdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu