Güncel

Hayrettin Eren nerede hesap verilsin

İstanbul: Cumartesi anneleri eylemlerinin 556. Haftasında Hayrettin Erenin akıbetini sormak için bir araya geldi. Eylemde  “Failler belli katiller nerde?” pankartı açan aileler pankartın üzerine “Barış” ve “Aşiti” yazılı dövizler koydu.  Eylemde ilk sözü  Cemil Kırbayır‘ın abisi Mikail Kırbayır aldı. “35 yıldır kemiklerimizi arıyoruz. Yasaklar uyguluyorlar insanalar katledilmeye devam ediyor. İnsanlardan ses çıkmıyor. Şimdi sesleniyorum elinizi tetikte bulunanlar aldığınız nişan doğru değildir.” dedi.

 Ardından Hayrettin erenin kardeşi Faruk Eren söz aldı.”Kardeşim 35 yıl önce gözaltına alındı. 35 yıldır mezarını arıyoruz. Çok insan kaybettiler. Bu devletin ölülerle bir sorunu var diye düşünüyorum. Bir yerde mezarları yakıyorlar dedi.  

Hayrettin Erenin ablası İlkbay Eren ise: “Annem sağlığı el vermediği için bu burada da olamadı. Ama gelemese bile Oğlu için hak arayanların burada olduğunu bildiği için içi rahat.”dedi.  yapılan konuşmaların ardından  haftanın basın açıklamasını Banu Güven okudu.  Güven Eren’in nasıl kaybedildiğini basın ile paylaşırken “Dönemin  İstanbul Emniyet Müdürü Şükrü Balcı, Siyasi Şube Müdürlüğü Tayyar Sever, Siyasi Şube Yardımcısı Mehmet Ağar, Hayrettin’e işkence timin şefi Fikret Işınkaralar, Hayrettin Eren’in kaybedilmesi suçunun failleridir” dedi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu