Güncel

HBDH, ”Kürdistan Komitesi’nin” kurulduğunu duyurdu

HBDH Kürdistan Komitesi/ Uğur Kaymaz İntikam Milisleri yaptıkları yazılı açıklama ile kuruluşunu kamuoyuna duyurdu.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH), yazılı bir açıklama yaparak ”Kürdistan Komitesi’nin” kuruluşunu duyurdu.

HBDH tarafından yapılan açıklamada; ”16 Aralık 2020 günü gece saatlerinde Mardin Kızıltepe ilçesi Fuat mahallesinde AKP işbirlikçisi Şükrü Fırat ve AKP’lilerin ortağı olduğu şirkete ait bir Tır içerisinde bulunan yük ile birlikte ateşe verildi. Eylem sonrası tüm tır, taşıdığı yükle küle döndü.” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada, Eylem 12 yaşında evinin önünde 13 kurşunla babası ile birlikte Kürt olduğu için katledilen Uğur Kaymaz ve devlet tarafından katledilen tüm çocuklarımız anısına HBDH Uğur Kaymaz İntikam Milislerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirdiğimiz eylem aynı zamanda Birleşik Devrim mücadelemizi yeni bir boyuta taşıyacak olan, HBDH Kürdistan Komitesi’nin de kuruluş ilanıdır. Uzunca bir süredir Türkiye metropollerinde eylemlerle sömürüden ve sömürgecilikten beslenen güçleri cezalandıran, faşizmin hukuğu karşısında ezilenlerin, emekçilerin, kadınların, Kürt ve Alevi halkının adalet mücadelesinin bayrağı haline dönüşen birleşik devrim mücadelemiz, aynı kararlılıkla Türkiye faşist iktidarı tarafından sömürgeleştirilen Kürdistan (Bakur) coğrafyasında da kuruluşunu tamamlayarak eylemlerine başlamıştır” şeklinde sürdürüldü.

Yapılan açıklamada, “Ezilen, sömürülen emekçi halklarımız da bilsin ve duysun ki, Türkiye işçi sınıfı ve emekçilerinin kurtuluşuna giden yolda, bugüne kadar tek ve gerçek dostları olan Kürt halkı, Türkiye’nin metropollerinde sömürüye karşı direnen emekçilerin safında güçlerini nasıl seferber ettiyse, Kürdistan coğrafyasında sömürgeciliğe karşı savaşan Kürt halkının yanında Türkiye devrimci güçleri de seferber olarak Rojava’dan birçok alana kadar birleşik mücadeleyi sürdürmüştür” denildi.

Son olarak, “Bugün de HBDH Kürdistan Komitesi olarak birleşik milis güçlerimiz, savaşçılarımız Kürt halkının özgürlük mücadelesinde sömürgeciliğe karşı birleşik devrimci savaşı sürdürecektir. Çünkü Türkiye işçi sınıfını sömüren iktidar ile Kürdistan’ı sömürgeleştiren iktidar gücü tektir. İki coğrafya da emekçi halkların kurtuluş yolu bu tek düşmana karşı birleşerek yenmektir” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu