GüncelUncategorized

İHD Cezaevi Komisyonu: Yasaların derhal hayata geçirilmeli

İstanbul: İHD Cezaevi Komisyonu 95. Haftasında Galatasaray Lisesi önünde F oturmasını gerçekleştirdi.

95 haftadır Galatasaray Lisesi önünde Hasta mahpuslara özgürlük isteyen Komisyon üyeleri bu haftada birçok hasta mahpusun durumu aktardı. Cezaevi Komisyonu adına açıklamayı Ümit Sezer yaptı. Ağır hasta mahpusların yaşadıkları insanlık trajedisine değinen Sezer sağlık durumu ağır olan 11 Ağır hasta mahpusun durumunu şu şekilde anlattı.

Emrah Alişan, Metris R Tipi Hapishanesinde hükümlü bulunan Alişan, dışarıdayken geçirdiği bir kaza sonucu omurilik felci olmuş ve tam yatalak bir mahpus. Tek başına hiçbir ihtiyacını karşılayamamaktadır.

Günnaz Akkurt, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesinde. Gözleri görmüyor %85 engelli raporu var.

Hakan Gölünç, Metris R Tipi Hapishanesinde. 12 ameliyat geçirmiş. Beynindeki tümör 20 Eylül 2012 tarihinde 17*11mm büyüklüğüne ulaştı. Tümör yüzünden bir gözü %100 görmüyor.

Halil Güneş, Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi. 2002-2003 yıllarında Kemik kanseri tanısı ile opere edilmiş ve Radyoterapi uygulanmış.

Halis Akın, Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren hastası.

Hasan Alkış, Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi. Behçet hastalığı, Hipertansiyon, Konjestif kalp yetmezliği, 2 kez Pankreatit atağı ve 1 yıl önce Kolesistektomi tanıları mevcut.

Hasan Kaçar, Metris R Tipi Hapishanesi. Ankilozan Spondilit iltehatlı kemik hastalığı nedeniyle, yürüyemiyor. Hastalık iç organlarını tehdit ediyor, 29 yaşında ve 51 kilo.

Hasan Tahsin Akgün, Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi. 76 yaşında, akciğer kanseri, hepatit B, KOAH hastası.

Hacı Aksoy, Giresun E Tipi Hapishanesi, Akciğer kanseri.

Hayati Kaytan, Denizli L Tipi Hapishanesi. Beyinde Tümör var. Oligodendrogliom tanısı ile opere olmuş radyoterapi görmüştür.

Mahpusların durumunu bu şekilde özetleyen Sezer yetkilileri uyararak hasta mahpusların serbest bırakılmasını derhal yasaların hayata geçirilmesinin belirterek hasta mahpusların serbest bırakılmasını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu