Güncel

HDP Beyoğlu’nda 4. Seçim Bürosunu Açtı!

İstanbul: Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beyoğlu İlçe Örgütü 4. seçim bürosunu da bugün açtı. Yağmura rağmen çeliklen halaylarla başlayan açılış etkinliğine HDP İstanbul Eşbaşkanı Şamil Altan, HDP Beyoğlu Belediye Eşbaşkan adayları Korhan Gümüş ve Seyhan Alma, BDP İstanbul İl Eşbaşkanı Arife Çınar ve HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Pınar Aydınların yanı sıra çeşitli siyasi kurumların temsilcileri de katıldı.

Açılış etkinliğinde ilk konuşmayı Şamil Altan yaptı. Kısa bir konuşma gerçekleştiren Altan, bugün açılan büronun 4. seçim bürosu olduğunu ifade ederek “Açılan bürolar HDP’nin atılımını halka taşıyan kılcal damarlardır” şeklinde konuştu.

İlçe adaylarından ise sözü ilk olarak Seyhan Alma aldı. Alma konuşmasında “Bugün Roboski’den çatışma haberleri aldık. Roboski’de devlet zulmü devam ediyor. Bu direnişi selamlıyoruz” diyerek başladığı konuşmasında kadın mücadeledeki önemine değindi.

Diğer Eşbaşkan adayı Korhan Gümüş ise konuşmasında HDP ile Beyoğlu’nda değişiminin başladığını ve Ankara’dan alınan kararlarla değil, artık Beyoğlu’nun yerelden yönetileceğini vurguladı.

Açılışta son sözü ise HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Pınar Aydınlar aldı. Aydınlar, Urla’da ve Kadıköy’de yaşanan faşist saldırıları HDP’nin siteme verdiği korkunun ürünü olarak değerlendirerek “Bastığımız sokaklar, kaldırımlar Gezi Direnişine şahitlik etti” dedi.

Kadınlar olmadan hiçbir mücadeleni başarıya ulaşamayacağını belirten Aydınlar, gelecği kadınlarla beraber yaratacaklarını belirterek “Bu sokaklar ve bu meydanlar Gezi Direnişinin çığlığıdır” sözleriyle de Beyoğlu’nu kazanmanın anlamına işaret etti.

Kurdele kesilerek gerçekleşen seçim bürosu açılışının ardından ise adaylar açılışan gelen halkla büro içerisinde sohbet ettiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu