Güncel

HDP Didim’de Yerel Seçim Sürecini Başlattı!

Didim: HDP Didim İlçe Örgütü 2014 yerel seçimi için çalışmalarına başladı. HDP Eşbaşkanı ve Milletvekili Sebahat Tucel’in katılımı ile gerçekleşen HDP İlçe Binası Açılış töreninde HDP’nin 2014 Yerel seçimleri için Belediye Başkan Adayının ise EMEP İlçe Başkanı Sürmeli Bal olduğu açıklandı.

Törenin ilk konuşmasını HDP İl Eşbaşkanı İbrahim Alçiçek gerçekleştirdi. Alçiçek konuşmasında AKP’nin KCK davası ile bilinen hukuk ihlali ve Kürt Sorununun çözümü ile ilgili işleyen süreçte karakol inşa etmesi ile bilinen samimiyetsizliğinin yolsuzluk ve rüşvet zincirleri ile bir kez daha ortaya çıktığını söylereyek HDP’nin Didim’de ve ülkenin bir çok noktasında yerel iktidarı alarak halkın iktidarını kuracağını belirtti.

Törende söz alan Sabahat Tuncel açıklamalarında AKP ile birlikte CHP’ye de yüklendi. Halkın iktidarının adresi olarak HDP’yi gösteren Tuncel konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden beri hep iki devlettin varlığından konuştular. Demokratik ülkelerde hiçbir yerde yok iki devletten bahsetmek. Eskiden derin devletti şimdi paralel olduğunu gördük. Eskiden derinlerdeydi, şimdi yüzeye çıktılar. Derin devlet bu topraklarda Maraş, Çorum, Sivas, Roboski katliamlarını gerçekleştirdi. Hükümetler kendilerini hep bu katliamlardan ayrı tuttu. Hayır sizde katliamlardan sorumlusunuz. Başbakan ‘Cemat Mağduru’yum turları yapıyor. Sormazlar mı ‘2002’de birlikte gelmediniz mi, Birlikte yemediniz mi , Kadınlara gençlere ayrı eziyet uygulamadınız mı ?  sonra ne oldu? rantı paylaşamadılar arkadaşlar “  ifadelerine yer verdi.

Tören’in ardından HDP İlçe Binası’nın açılışı gerçekleştirilerek aday Sürmeli Bal tanıtıldı. Etkinlik çekilen halayların ardından sonlandırıldı.

(Didim ÖG Okarları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu