Güncel

HDP Kocaeli il örgütüne polis baskını

Kocaeli’de HDP il ve ilçe binalarının da aralarında olduğu çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Baskınlarda 10’dan fazla kişi gözaltına alındı

Kocaeli’nde polis Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe binasının da aralarında bulunduğu çok sayıda yere baskın düzenlendi. Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı baskınlarda polis, panolara Türk bayrağı astı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Kocaeli merkez ve ilçelerinde sabah saatlerinde polisler tarafından eş zamanlı operasyonda aralarından HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün, HDP Parti Meclis üyesi Mehmet Yalçınkaya ile Engün Güleser ve ilçe eş başkanlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Polis, basılan ilçe binalarına Türk bayrağı astı

HDP İl Saymanı İrfan Demirkaya’yı da evinde gözaltına alan polis, daha sonra Demirkaya’yı il binasına getirerek burada arama yaptı. Aramaların yapıldığı il binasında bir adet dizüstü bilgisayar ve 3 adet masaüstü bilgisayarın hard diskine el konulduğu öğrenildi. Basılan ilçe binalarındaki aramalardan sonra polisin panolara Türk bayrağı asması dikkat çekti.

Gözaltına alınanların Kocaeli Emniyeti’ne götürüldüğü ifade edildi.

Gözaltına alınanlardan isimlerini öğrenilenler şu şekilde: HDP Parti Meclis (PM) üyeleri Mehmet Yalçınkaya ile Engin Güleser, HDP Kocaeli İl Eşbaşkanı Leyla Aygün, HDP İl Saymanı İrfan Demirkaya, HDP Dilovası İlçe EşBaşkanı Abdulkadir Demir, Darıca İlçe Eşbaşkanı Kutbettin Güneşsu, Çayırova eski ilçe Eşbaşkanı Emine Karaslan ve HDP üyeleri Ebubekir Çoban, Osman Kurum, Avukat Zekire Dündar Aydın, Avukat Yüksel Genç, Damla Bağcı, Mekiye Aydın, Mehmet Karaaslan, Kudret Davutoğlu, Hasret Erdem. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu