Güncel

HDP milletvekili Necdet İpekyüz’e 15 yıl hapis istendi

DTK'da faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle yargılanan HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Dr. Osman Doğan ve HDP eski İl Eşbaşkan Mehmet Veysi Dilekçi için 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Dr. Osman Doğan ve HDP Van eski İl Eşbaşkanı Mehmet Veysi Dilekçi hakkında, DTK’da faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın 7 duruşması Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İpekyüz ve Dilekçi’nin katılmadığı duruşmada, Doğan ve avukatlar Mehmet Emin Aktar, Barış Yavuz, Resul Temur ve Servet Özen hazır bulundu. Duruşmada Doğan, iddiaları reddederek beraatını istedi. Sanık avukatları ise eksik hususların giderilmesi talebinde bulundu.

Davanın esasına ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, İpekyüz, Doğan ve Dilekçi’nin katıldıkları eylem ve etkinlikler gerekçesiyle “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Avukatlar, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak üzere süre talebinde bulundu. Mahkeme, sanık ve avukatlarının esas hakkındaki savunmalarını yapmak için süre vererek, duruşmayı 12 Şubat 2021’e erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu