GüncelManşet

HDP İstanbul adayları Hal Esnafını Ziyaret Etti

 

İstanbul: HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Sırrı Süreyya Önder ve Pınar Aydınlar öncülüğündeki ve HDP Esenler Belediye Eş Başkan Adayları Nuriye Avşar ve Fethi Aydın’ın da bulunduğu HDP heyeti bu sabah Bayrampaşa Meyve Sebze Hali ve Rami’deki Kuru Gıda Halini gezerek esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Sabah saatlerinde gerçekleşen esnaf ziyaretlerinde ilk olarak Bayrampaşa Sebze Meyve Haline gidildi. Burada esnaflara broşür dağıtımı gerçekleştirilirken, tek tek dükkanlar ziyaret edilerek sohbetler edildi.

Esnaf’ın gayet sıcak karşıladığı ziyaretlerde adaylarla fotoğraf çekinen esnaf, ürünlerin fiyatlarından olan şikâyetlerini aktardı. Ses aracı ile ajitasyonların çekilerek gerçekleştirilen ziyarette bazı esnafların adayları alkışlayarak karşıladığı görüldü.

Ziyaret sırasında İstanbul Yaş Sebze meyve ve Bostan Komisyoncuları Derneği (İSMEYDER) ’ne kahvaltıya davet edilen heyet, burada sektörün sorunları üzerine konuştu.

İİSMEYDER Başkanı sektörün sorunlarından ve özellikle patates fiyatlarının artışından ve hal yasasından bahsetti. Sırrı Süreyya Önder de söz alarak hem emekçilerin sorunları ile hem de ülkenin genel sorunları ile ilgili tespitlerde bulundu.

Barış sürecinin ülke politik ikliminde olumlu etkilerde bulunduğu değerlendirmesi yapan Önder “Bir silahın patlamaması Türk halkında da müspet etki yarattı” dedi.

Son demokratikleşme paketine de değinen Önder “Yolsuzluk operasyonlarına kadar AKP oyaladı. Ne zaman ki bıçağın ucu etine değdi bir telaşla demokratikleşme hareketi başlattı.” dedi.

Buradaki esnaf ziyaretlerinin ardından ise heyet Rami’deki Kuru gıda haline geçti. burada da esnafları gezen heyete, hal çalışanları sorunlarını anlattı. Rami’deki halin ağırlıklı kısmının Bayrampaşa’ya taşınmasından şikayetçi olan esnaf, “eskiden burada iğne atsan yere düşmezdi. Şimdi bomboş” dedi.

Burada da esnafları ziyaret eden heyet, sıcak bir ilgiyle karşılandı. Esnaf sohbetlerinin gerçekleştirdiği ziyaret sırasında da adayları gören insanlar fotoğraf çekindiler.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu