Güncel

HDP’li iş insanından haber yok

HDP üyesi iş insanı Kamil Acar'ın aracı Diyarbakır'ın Pirinçlik köyü yakınlarında terk edilmiş halde bulundu. HDP polis tarafından alındığı ileri sürülen Acar'ın akıbetini sordu.

H. Merkezi: Diyarbakırlı iş insanı Kamil Acar önceki gün aracı ile Nevşehir’e gitti. Dün Nevşehir’den dönen Acar’dan bir daha haber alınamadı. Acar’ın terk edilmiş aracı yaklaşık bir saat önce Urfa’nın Siverek ilçesi ile Diyarbakır’ın Pirinçlik köyü arasında bulundu. Pirinçlik Jandarma Karakolu’na yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan terk edilmiş araçta kimse yoktu.

Keyfi aramalar yapıldığı ortaya çıktı

Kamera görüntülerinde Acar’ın aracının dün akşam 20.00 saatlerinde Siverek ilçe merkezinde çıktığı görülüyor. Aynı saatte Siverek’ten Diyarbakır’a giden yolcu ve araç sürücülerinin Acar’ın ailesine, söz konusu saatlerde Pirinçli Jandarma Karakolu ile Siverek arasında silahlı, polis görünümlü kişilerin beklediğini aktardığı belirtildi.

Pirinçli karakolu

Son günlerde bölgede aramaların ve GBT sorgularının keyfi bir şekilde yapıldığı belirtiliyor. Diyarbakır’ın girişinde bulunan Pirinçlik Jandarma Karakolu, ’90’lı yıllardaki keyfi uygulamalar ve işlenen birçok “faili meçhul” cinayetle anılıyor.

HDP: Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz

HDP dün akşamdan bu yana kendisinden haber alınamayan Acar’ın akıbetini sordu. HDP Basın Bürosu’nun açıklamasında şunlara yer verildi: Kamil Acar isimli üyemiz ve eski parti yöneticimiz dün akşam Urfa’dan Diyarbakır’a gelirken, görgü tanığının beyanına göre polisler tarafından aracından alınmıştır. Dün geceden beri haber alınamayan Acar’ın alındığı araç, Pirinçli Karakolu’nun 2 kilometre yakınında ve kapıları açık bir şekilde bulunmuştur. Olay yerine çağrılan savcılık ve kolluk güçleri gerekli hassasiyeti göstermemiş, sadece olay yerine gönderilen iki er aracılığıyla tutanak tutulmuştur. Yetkilileri Acar’ın durumunu araştırmaya ve acilen açıklama yapmaya çağırıyor, Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu