Güncel

HDP’ye yapılan saldırıya tepkiler devam ediyor

İzmir: Geçtiğimiz Pazar HDP Urla seçim bürosunun açılışı sırasında yapılan saldırı TİHV İzmir temsilciliği, TAY-DER,  Mazlum-DER İzmir Şubeleri tarafından yapılan basın açıklaması ile kınadı. 

Saat 11.30’da İHD İzmir Şubesi’nde bir araya gelen kurumlar adına İHD İzmir Şubesi Başkanı Mustafa Alagöz, son dönemde artarak devam eden faşist saldırıların endişe verici olduğunu dile getirerek başladı sözlerine.

Alagöz, 23 Şubat günü yerel seçim çalışmaları kapsamında İzmir’in Urla ilçesinde seçim bürosunun açılışında yaşanan faşist saldırıyı hatırlatarak, yaşanan linç girişimi sırasında HDP ve BDP İlçe seçim bürolarının tahrip edildiğini dile getirdi.  

Alagöz,”Yerel seçimler yaklaşırken gerek ilimizde gerekse de ülke sathında giderek artan bu tür şiddet olaylarından dolayı seçim güvenliğinin sağlanıp sağlanmayacağına dair ciddi kaygı duymaktayız” diyerek, Urla’daki saldırıda “yetkililerin” ihmal ve sorumluluğunun büyük olduğunu vurguladı.

Alagöz, temel hak ve özgürlüklerin korunması için mücadele eden kurumlar olarak uyarıda bulunduklarını, gerekli tedbirin alınması ve saldırılara ilişkin etkin bir soruşturma yapılmasını istedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu