DünyaGüncel

“Helmet, Devran ve Şahin Ölümsüzdür”

Türk devletinin medya savunma alanlarına yönelik saldırıları Atina'da yapılan bir eylemle protesto edildi.

Atina : Türk devletinin ve yerel işbirlikçilerin ortaklığında medya savunma alanlarına yönelik yapılan hava saldırısında KCK Genel Başkanlık Konseyi üyesi Helmet (Diyar Xerib), Devran ve Şahin isimli iki gerilla 5 Temmuz tarihinde ölümsüzleşmişti.

Yürütülen bu işgal saldırılarını ve KDP işbirliğini protesto etmek için 9 Temmuz Salı günü Atina’da bir eylem gerçekleşti. Akademia önünden saat 18:00’da sloganlarla Türk Konsolosluğuna kadar devam etti.

“Raperînlerinde yaşayacak ve yaşatılacak”

Türk Konsolosluğu önünde açılış konuşması ile başlayan eylemde, saygı duruşu ve Hernepeş marşı okundu. KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığının yayınladığı açıklamanın okunduğu eyleme TKP-ML, DKP, MLKP’de katıldı.
“KCK Başurê Kürdistan halkı böyle büyük bir devrimcinin kaybını uzun zaman unutmayacaktır. Kuşkusuz onun işbirlikçiliğe, gaflete karşı duruşu ve ulusal birlik duygusu da Başurê Kürdistan halkının Raperînlerinde yaşayacak ve yaşatılacaktır.” sözleri ile son bulan açıklamanın ardından TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi imzalı açıklama okundu.
TKP-ML Ortadoğu Parti Komitesi açıklamasında “Faşist AKP iktidarının bizi zayıflatmaya çalıştığı her saldırısıyla ve her kaybımızla öfkemiz büyümekte ve şehit siperdaşlarımızın ideallerini gerçekleştirme irademiz daha da çoğalmaktadır.” dedi.
Son olarak söz alan Yunanistan halk meclisi sözcüsü “Güney Kürdistan halkı çok iyi biliyor ki PKK’nin yürüttüğü özgürlük mücadelesi bütün Kürdistanın özgürlük mücadelesidir” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu