Emek

Hey Tekstil İşçileri Çalışma Bakanı İle Görüştü!

H.Merkezi: 363 gündür direnişte olan HEY Tekstil işçileri; patronları olan Aynur Bektaş’ın yöneticisi olduğu TOBB binası önüne yaptıkları yürüyüşleri yine polis tarafından engellendi. Çevik Kuvvet barikatları ile karşılaşan işçiler, yaptıkları açıklamada; yaşadıkları mağduriyetle ilgili olarak, dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile görüştüklerini duyurdular.

3 aylık maaşları ve tazminatları ödenmeyen işçiler hafta içi her gün yaptıkları TOBB önüne yürüyüş için Kanyon AVM’de biraraya geldi. “TOBB yöneticisi Aynur Bektaş’tan hakkımızı istiyoruz, alacağız” yazılı pankart açarak işçiler; “Direne direne kazanacağız”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Devrimci avukatlar onurumuzdur” sloganları ile yürüyüşe geçen işçiler, polis barikatı ile karşılandı.

Burada işçiler adına açıklama yapan Veli küçükoğlu; “Aynur Bektaş, bizden çaldıklarıyla kendi çocuklarına Çırağan Sarayı’nda düğünler yapıyor, lüks otomobiller hediye ediyor, lüks semtlerde yaşamını devam ettiriyor. Bizler de yazın sıcağında, kışın soğuğunda sokaklarda hak mücadelesi verirken patronların özel güvenlikleri, AKP’nin polisi tarafından saldırıya uğruyoruz” diyerek, dün Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile yaptıkları görüşmeyi aktardı.

Bakan Çelik’in Aynur Bektaş’ı arayarak işçilerin haklarının verilmesi gerektiğini belirten Küçükoğlu, haklarını alana kadar alanlarda olacaklarını belirtti. Basın açıklamasına, direnişlerini zaferle sonuçlandıran Teknopark işçileri de katılarak destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu