Emek

HEY Tekstil işçileri: ”Saldırılar bizi yıldıramaz!”

H. Merkez: Aylardır direnen Hey Tekstil işçileri dün(19 Ekim) yaşanan saldırıyı protesto etmek için bugün saat 12.00’de basın açıklaması yaptı.

Direnişlerinin 9. haftasında olan Hey Tekstil işçileri dün direniş çadırını kaldırmak isteyen polis ve zabıtayla bir süre tartışmış, ardından ise şirketin özel güvenliği tarafından saldırıya uğramıştı.

İşçiler yapılan saldırının Süreyya Bektaş’ın direnişe olan tahammülsüzlüğünün bir göstergesi olduğunu ancak tüm baskılara rağmen direnişlerine devam edeceklerini belirtti.

Ardında basın açıklamasına geçildi. İşçiler adına açıklamayı Zeki Gördeğir okudu.

Gördeğir yaptığı açıklamada, 9 Şubat’tan bu yana gasp edilen hakları için direndiklerini vurguladı. Gördeğir: ”3 aylık maaşlarımız, kıdem ve ihbar tazminatlarımız dahi verilmedi. Süreyya Bektaş çalışma hakkımızı elimizden aldı. Emeğimizi gasp etti. Biz 9 aydır patronlardan gasp ettiği haklarımız için direniyoruz. Biz sadaka istemiyoruz. Emeğimizin karşılığını istiyoruz” dedi.

3 mevsimi direnişte geçirdikleri ve dördünce mevsimde de direnişte olacaklarını hatırlatan Gördeğir, “Bizleri bu kadar süre mağdur eden patronlar, direnişimizi zorbalıkla kırmaya çalışıyor. Bizle kendi adamlarıyla fabrikanın özel güvenlikçileriyle saldırıyor. Patronlarının her türlü pis işine koşan Aydın Can ve oğlu Murat Can bir kez daha onlara sadakatini ispatladı. Arkadaşlarımız Zeki Gördeğir, Vural Küçükoğlu başta olmak üzere çadırda bulunan işçilere saldırdılar. Ellerinde sopalarla çadıra giren saldırganlar arkadaşlarımızı yaraladılar şeklinde açıklamasına devam etti. Yapılan saldırının kendilerini yıldıramayacaklarını, gösterilen işçi, emekçi düşmanlığı karşılığını kararlığı direniş olacağının altını çizerek açıklamasını sonlandırdı.

Diğer tekstil fabrikası işçileri basın açıklamasını büyük bir ilgiyle dinledikten sonra dağıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu