Dünya

Hindistan’da Maoistlere karşı “gözetimi güçlendirme” kararı aldı

Maoistlerin “Kuruluş Haftası” etkinliklerinin sona ermesiyle birlikte özel Hint polis güçleri SFT ve NSD, Coimbatore ve Nilgiri ilçelerinde Maoistlerin hareketliliğinden duydukları endişeden kaynaklı denetimi artırma kararı aldı

H.Merkezi: Hindistan Komünist Partisi (Maoist)’in “Kuruluş Haftası” etkinliklerinin sona ermesiyle birlikte yetkililer önlemlerini artırdı. “Naxal Özel Bölümü”, Nilgiris’teki Kerala ve Tamil Nadu sınırındaki gözetim görevlerini yoğunlaştırma kararı aldı.

Bu karar, Wayanad’daki Pookode Kerala Veteriner ve Hayvan Bilimleri Üniversitesi’nde yeni Maoist posterleri bulduktan sonra alındı. Nilgiris’e yakınlık polis için endişe kaynağı. Özel Görev Gücü (SFT) ve NSD, iki bölgedeki Kerala ve Tamil Nadu arasındaki sınırlarda denetimini arttırdı.

SFT ve NSD’nin Coimbatore ve Nilgiri ilçelerinin her birinde altı kampı bulunmaktadır. Bu on iki kampın üyeleri, bölgede sürekli tarama operasyonları yürütüyor. Başlarına ödül konulmuş gerillaların fotoğrafları, her iki bölgedeki tüm kontrol noktalarına ve karakollara yapıştırılmış durumdadır.

Kaynak: http://redvoicesofindia.secoursrouge.org/2018/09/29/renforcement-de-la-surveillance-anti-maoiste/

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu