GüncelManşet

Hozat’ta Devrimci Güç Birliği Seçim Bürosu Açılışı!

Hozat: Dersim’de seçim çalışmaları devam ediyor. Dersimde Partizanında içerisinde yer aldığı Devrimci Güç Birliği seçim çalışmalarını merkezde ve ilçelerde tüm hızıyla sürdürmekte. 24 Şubat günü Dersimin Hozat ilçesinde Devrimci Güç Birliği seçim bürosu açılışı gerçekleştirilmiştir.

24 Şubat günü saat 12.00 da açılışı gerçekleştirilen Devrimci Güç Birliği seçim bürosu açılışına Hozat halkı ve devrimci güç birliği içerisinde yer alan parti ve örgütler katılmıştır.

Seçim bürosu açılışı öncesi Özgür Gelecek gazetesi ve seçim bildirisi dağıtımı yapılarak seçim bürosu açılışına halk davet edilmiştir. Açılış saygı duruşu ile başlamış ve devamında Devrimci Güç Birliği içerisinde bulunan siyasi parti ve örgütlere söz hakkı verilmiştir.

Açılışta söz alan Hozat Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Cevdet Konak: “ Su sorununa köklü bir çözüm bulduk. Bu su projesi bir asırlık projedir. Bazen bizleri eleştiriyor; ne yaptınız? Sizin karşınızda yüz yıllık bir proje var. Ama bu projeyi halkın gücü başardı Cevdet Konak değil, belediye meclisi değil Devrimci Güç Birliği başardı. Devrimciler başardı sosyalistler başardı.” Sözleriyle Hozat’ın sorunlarına çözü ancak devrimcilerin bulabileceğini dile getirdi.

Açılışta konuşan Partizan temsilcisi ise CHP’nin Dersim katliamındaki rolüne dikkat çekerek, şöyle konuştu: “ … Bugüne kadar ilericilik maskesi ardındaki gerçek yüzünü gizlemeye çalışan CHP dersim katliamında ki pozisyonunu gizlemeye çalışmış olsa da dersim halkı bu gerçeği hiç unutmamış unutmayacaktır da. Ayakkabı kutularında bulunan milyonlarla AKP’ nin yolsuzlukları bir daha açığa çıkmıştır. Bu durum da 90 hozatta seçim çalışması 2yıllık TC devletinin gerçekliğini yansıtmaktadır.  30 Mart yerel seçimlerde Hozat’taki zaferimizle devlete ve hükümete bir kez daha her şeyin başlangıç olduğunu ve mücadeleye devam edeceğimizi göstereceğiz. Ne fişlemeler ne gözaltılar nede halkın iradesini kırmaya çalışan zulüm ve sömürü çarkı başarı kazanamayacaktır. Söz, yetki karar hakkı 30 Mart’ta Hozat halkının olacaktır.”

 BDP İl Başkanı Ergin Doğru’da, “…Bir tarafta bizlerin oluşturduğu ve sizin sesiniz olmaya çalışan sizlerin içerisinden çıkmış sizin çocuklarınız olan devrimciler var, Devrimci Güç Birliği var. Öte taraftan Sizleri bugüne kadar aldatmaya çalışan kirli politikalarını, hırsızlıklarını, şiddet politikalarını maskelemeye çalışan sistem partileri var.” sözleriyle seçimlerin aslında CHP-AKP ile devrimci, yurtsever güçler arasında geçeceğine dikkat çekti.

EMEP İl Başkanı Mustafa Taşkale yaptığı konuşmada,“… Dün baskının, zulmün adı altı oktu bugün baskının zulmün yoksulluğun adı ampuldür. Hiç değişmemiştir. Aralarında hiçbir fark yoktur. 38’deki ne idiyse 2014’e geldiğimizde tarihsel anlamda egemen sınıfların katliamcı zihniyetleri değişmemiştir. Sadece sekil değişmiş sadece renkler değişmiş. … Değerli dostlar ben Devrimci Güç Birliği adına hem başkanımız hem seçilecek yönetimimizin size layık olacağını inanıyorum… Halkın olanaklarını halka sunmak için bir kez daha adayımıza sahip çıkmanızı istiyoruz.” diyerek Hozat halkının desteğini istedi.

 Konuşmaların ardından Devrimci Güç Birliği seçim bürosu açılışı gerçekleştirildi. Seçim bürosunda yapılan kısa bir sohbetten sonra ikinci seçim bürosu Devrimci Güç Birliği bileşenleri ve halk tarafından ziyaret edildi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu