Güncel

İhraç edilen emekçiler direnişlerini sürdürüyor

İstanbul: Kanun Hükmünde Kararnameler ile işlerinden ihraç edilen kamu emekçilerin işlerine geri talepli başlattıkları direnişler sürüyor. Bugünde 44 haftadır Kadıköy, Kartal ve Bakırköy’de alanlarda direnişlerini sürdüren emekçilerin direnişlerinin 44. Haftası da geride kaldı.

Direnişleri boyunca direniş türkülerini yankılandırdıkları alanlarda yürüttükleri güncel tartışmaların yanı sıra dayanışma amacıyla gelen halkada umut ışığı olmaya çalışan emekçiler; direnişlerinde kararlı olduklarını her seferinde daha bir karalı şekilde dile getiriyor.

Haftanın son günkü direnişinin devam etti Kadıköy Altıyol’da basın açıklaması gerçekleştiren emekçiler 19 Aralık Maraş Katliamı ve 20 Aralık Hapishanelere yapılan saldırıda yaşamını kaybedenleri anarken katliamların devam ettiğini teşhir ederek işlerinin geri talepleri Yüksel direnişi başta olmak üzere ülkenin dört yanında sürülen direnişlerinin meşruluğuna dikkat çekerek OHAL komisyonunun kurulduğu günden bugüne 100 dosya hakkında karar açıklamasındaki hukuksuzluğu teşhir ederek OHAL’de tüm kesimlerin faşizme karşı direnişe çağrı yapılarak işlerinin geri alıncaya kadar direnecekleri ifade ederek 44. Haftadaki direnişlerini geride bıraktılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu