GüncelManşet

Hrant için yarın Çağlayan Adliyesi’ne çağrı

H. Merkezi: Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından yıllarca süren hukuk(suzluk) mücadelesi devam ediyor. Yürütülen bu mücadelede öznelerden biri olan “Hrant’ın arkadaşları”, 23 Ocak’ta (yarın) görülecek duruşma için bir çağrı yayımladı. ‘Soykırımın Yüzüncü Yılında Acil Adalet’ başlıklı çağrı şöyle: 

“Bugüne kadar dava adı altında müsamere izledik.

Saklanan deliller… Dokunulmayan, terfi ettirilen zanlılar…

Adalet saraylarında verilen her karar içimizi biraz daha kararttı, yaramızı deşti. 

Hrant Dink cinayeti, bu büyük suça katılanlardan sadece birinin üstüne yıkılmaya çalışılıyor. Cinayete katılanların çoğunu tanıyoruz, isim isim biliyoruz. Bu düzenbazlığı bize yutturamazlar.

2015, Ermeni Soykırımı’nın 100. yılı… Başbakan, dostluk niyetlerinin ciddi olduğunu ileri sürüyor. Yüz binlerce insanın öldürüldüğü bir olayla yüzleşmek daha zor olacaktır. Niyetleri iyiyse, işte mükemmel bir ilk adım fırsatı: Tek bir insanın, Hrant’ın öldürülüşünün gerisindeki devlet örgütlenmesini açığa çıkarıp cezalandırsınlar.

Bu işin peşini bırakmayacağız! Bu adalet mücadelesi, cinayet şebekesinin son elemanı, emir-komuta mevkiindeki son cani cezalandırılana kadar sürecek. Bu müsamere sürdürdükçe kararlılığımız pekişecek. Biz yine mahkeme önünde olacağız!

Buradayız Ahparig!”

Yer: Çağlayan Adliyesi, C Kapısı
Tarih: 23 Ocak 2015, Cuma
Saat: 13.00 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu