Güncel

“Hrant son Ermeni Katliamıdır”

Dersim: Bugün (20 Ocak Pazartesi) BDP Dersim İl Örgütü Hrant Dink’ in katledilmesinin üstünden 7 sene geçmesini ve hala sorumluların ve azmettiricilerin yakalanmamasını basın açıklaması yaparak protesto etti.

Sanat sokağında gerçekleşen basın açıklamasına Partizan destek verdi. Basın açıklamasını BDP Dersim Belediye Eş Başkan adayı okudu. Açıklamada;“Bu topakların insanına bu toprakların hikayesini anlattı; şiddetsiz bir coğrafyayı inşa edecek tohumları dört bir yana yaymak için çalıştı” ifadeleri ile Hrant anlatıldı.

Açıklamada yer alan, “Alevi Sorunu da, Ermeni, Rum, Yahudi, Süryani, Ezidi ve diğer etnik ve dinsel topluluklarla ilgili sorunlarında ancak demokratikleşen bir Türkiye’de çözülebilir” ifadeleri katliamlara sessiz kalmayacakları ve çözümün Türkiye’nin demokratikleşmesi ile olabileceği vurgulandı.

“Ölüm değil çözüm istiyoruz”, “Hrant Dinki mücadelemizde yaşatacağız”, “Hrant son Ermeni katliamidır”, “Hepimiz Hrant’ız” dövizlerinin açıldığı açıklama “Hepimiz Hrant’ız , hepimiz Ermeni”yiz” sloganları eşliğinde sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu