Güncel

İdlib’te Soçi çatlağı!

Suriye ordusunun İdlib’te TC ordusuna ait gözlem noktalarına saldırdığı iddia edildi. Suriye devlet ajansı(SANA) ise “saldırgan teröristler ekipmanlarıyla etkisiz hale getirildiler” dedi.

H.Merkezi: Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı(ANHA) Suriye ordusunun dün akşam(4 Mart) İdlib’te TC’ye ait gözlem noktalarını vurduğunu iddia etti. Habere göre Suriye ordusu, Pazartesi akşamı İdlib’de bulunan, TC ordusuna ait gözlem noktalarını top atışlarıyla bombaladığı, saldırı üzerine gözlem noktalarında bulunan Türk askerlerinin İncirlik üssünden destek istediği bildirildi.

Suriye rejimine ait Suriye Arap Haber Ajansı(SANA) ise geçtiği haberde “Hama ve İdlib kırsallarında gerginliği azaltma anlaşmasına ihlallerini sürdürüp civarda bulunan sivil yerleşim alanları ve askeri mevkilere saldıran teröristler bugün de ordu birliklerimiz tarafından kayıplara uğratıldılar” dedi.

Ajansın bölgede ki duruma dair verdiği bilgide, cihatçı Nusra çetesine ait füze rampalarının imha edildiği bilgisini paylaştı.

Soçi mutabakatıyla birlikte ‘çatışmasız’ bölge olarak adlandırılan ve TC’nin ilişkide olduğu birçok cihatçı çete barındıran İdlib için geçtiğimiz günlerde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov mutabakat şartlarının uygulanmadığını söylemişti.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu