GüncelManşet

Şişecam işçileri; “Eylemlerimizi arttıracağız”

İstanbul: Sendika ve gasp edilen hakları için direnen Şişecam işleri 104 gündür kararlı bir şekilde direnişlerini sürdürüyor.

Meşru ve demokratik hakları için direnen Şişecam işçilerinden Yaşar Akkul’dan son süreç hakkında görüş aldık.

Direnişlerinin 104. gününde eylemlerinde kararlı bir şekilde ilerlediklerini vurgulayan Akkul, “Bu güne kadar süreci az çok biliyorsunuz ama bu süreçte artık direnişin olgunlaşma sürecini bitirdik. Artık eylemlerimizin dozunu arttırma sürecindeyiz” dedi.

Akkul devamında, Beykoz’da dayanışma komitesi kurduklarını ve bu komite içerisinde devrimci, demokrat örgütlerin, sendikaların ve Beykoz halkının da bulunduğunu destek verdiklerini aktardı.

Patronları ve sendikayı rahatsız edecek eylemlere devam

Akkul önümüzde ki sürece dair ise, Mersin’de Paşabahçe mağazalarını boykot edeceklerini ve bu çalışmalara daha fazla yoğunlaşacaklarını bildirerek, “Şişecam ürünlerini boykot kampanyası başlattık. Bu kapsamda bastırdığımız bildirilerimizi halka dağıtarak, direnişimizi anlatıyoruz” dedi.

İstanbul’da Şişecam işleri olarak yaptıkları eylemlere değinen Akkul, “Önümüzdeki günlerde eylemlerimizi artırarak, işverenleri ve Kristal-İş Genel Merkezi’ni daha da rahatsız edici eylemler yapacağız” dedi.

Şişecam işçileri açık hava formuna çağrı yaptı

Paşabahçe Meydanı’nda gerçekleştirecekleri açık hava formuna katılmaları için tüm emek örgütlerine ve emekçi halka çağrıda bulunan Akkul şunları söyledi: “18 Şubat Perşembe günü Paşabahçe Meydanı’nda 18.00 ile 20.00 arasında bir açık hava forumu düzenleyeceğiz. Tüm emek dostlarını gerçekleştireceğimiz bu forma davet ediyoruz.”

Yaşar AkkulTürkiye’de sarı sendikaya dur denilmeli

Akkul devamında direnişlerinin 101’inci gününde, DİSK’in 12 Şubat’ta gerçekleştirdiği 15’inci Olağanüstü Kurultay toplantısına katıldıklarını vurguladı. DİSK’in Kurultayı’nda söz aldıklarını belirten Akul şunları aktardı; “Pankartımızı açtık. Direniş önlükleriyle salonu selamladık ve konuşmamamızı yaptık. İsteklerimizi, taleplerimizi ve neden direndiğimizi salondakilere anlattık. Türkiye’de sarı sendikaların çok olduğunu ve bunlara bir dur denilmesi gerektiğini söyledik” dedi.

İşçiler direnişlerine kararlılıkla devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu