EkolojiGüncel

İkizdere’den çağrı: Canı pahasına mücadele edeceğiz

İkizdere'de taş ocağı projesine karşı direniş sürüyor. Köylüler dayanışma ziyaretine gelenlere, tahrip edilen alanları gösterdi. İDEF Başkan Yardımcısı Yılmaz, taş ocağını durdurmak için mücadelenin süreceğini kaydetti ve dayanışma çağrısı yaptı. 

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cengiz İnşaat’ın kar hırsı için yapılması planlanan taş ocağı projesine karşı İkizdere köylülerinin direnişi sürüyor. Sabahın erken saatlerinde nöbet alanında yerini alan köylülerle dayanışma ziyaretleri de devam ediyor.

Köylüler, dayanışma ziyaretinde bulunanlara tahrip edilen alanları gösterdi.

İkizdere Dernekler Federasyonu (İDEF) Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz, direniş alanına seslendi ve dayanışma çağrısı yaptı. Yılmaz, “Şu anda karşıda taş ocağını görmekteyiz. Gördüğünüz gibi burada bir doğa katliamı yaşanmaktadır. Bu taş ocağı gerçekten çok küçük bir taş ocağı. Gürdere ve Cevizlik arasında düşünülen Cevizlik Taş Ocağı’nın 50’de biri ve verdiği tahribatı görüyorsunuz.

Mücadelemiz mutlak surette sürecek. Bu taş ocağını durdurmak için canı pahasına mücadele edeceğiz, yeter ki bizlere destek olun, kucak açın, sahip çıkın.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu