EmekGüncel

İş bırakan işçilere gözaltı!

Mersin’de narenciye toplayan tarım işçileri haklarını alma talebiyle iş bırakma kararını açıklayan GİŞ-DER üyesi üç işçi gözaltına alındı.

Mersin’de narenciye toplayan tarım işçileri haklarını almak için iş bırakma kararı aldı. Mersin Güvencesiz İşçiler Derneği Başkanı Abdulselam Kutlu ve iki dernek üyesi işçi gözaltına alındı.

ÇHD İşçi Komisyonu gözaltı terörünü şu ifadelerle duyurdu:

“İşçiler işe gitmeme kararı alıp, bildiri yayınladı diye Mersin’de dernek başkanı ve iki üyesi TEM Şube tarafından gözaltına alınıyor. İçişleri bakanının AYM başkanını tehdit ettiği memlekette hakkını arayan işçilere “devlet terörü” uygulanıyor!”

Ücret artışı talebiyle işe gitmeme kararı alındı

Çukurova bölgesinde Narenciye işinde çalışan işçiler ile Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) arasında yevmiyelere ilişkin yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalması üzerine işe çıkmama kararı alındı.

Bu kararı kamuoyuna duyuran GİŞ-DER Başkanı Abdulselam Kutlu, bu kararın Adana, Mersin, Ceyhan, Tarsus, Hatay Dörtyol ve Erzin ilçelerinde bulunan işçi dernekleri temsilcileri ile birlikte ortak alınan bir karar olduğunu belirtti. İşçi derneklerinin aldığı karara yüzde 90 oranında tarım işçilerinin katılımı oldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu