Emek

İşçiler eylem yapacak korkusuyla Migros kepenk kapattı

Gasp edilen hakları için eylemlerini sürdüren Real ve Uyum Makro işçilerinin bugün Güneşli’de Metro ve Yenibosna’da Migros önünde yapmak istedikleri eyleme polis engel olmaya çalıştı. Migros mağazası ise işçilerin eylem yapacağı korkusundan kepenklerini kapattı

H.Merkezi: Gasp edilen hakları için eylemlerini sürdüren Real ve Uyum Makro işçilerinin bugünkü ilk adresi Güneşli’de bulunan Metro mağazası oldu. Çevik kuvvet ve ÖGB’nin içeriye girmelerine engel olduğu işçiler eylemlerini mağaza girişinde yaptı.

İşçi düşmanı Metro”, “Metro’ya girme, zulme ortak olma”, “Yaşasın sınıf dayanışması” vb. sloganlar atan işçilerin eyleminde konuşan direnişçi bir işçinin çocuğu “Ben babamın hakkını gasp edenleri lanetliyorum” dedi.

Koçtaş’ta Migros korkudan kepenk kapattı

Daha sonra Yenibosna’da bulunan Koçtaş’a giden işçiler burada çevik kuvvet tarafından sarılmış bir Koçtaş ile karşılaştı. İşçilerin eylem korkusunun sardığı Migros mağazası ise kepenklerini kapattı. İşçiler, polisin gözaltı tehditlerine karşı eylemlerini AVM önünde sürdürdü. Polis ve ÖGB kimi işçileri darp etti.

Burada konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu “Migros ve Makro kanunsuzluk yapıyor. Migros verdiği sözü yerine getirmiyor. Mücadelemiz sürüyor. İşçiler haklarını alana kadar Migrosun tüm mağazaları eylem alanı olmaya devam edecek. Real ve Uyum Makro Direnişçilerine Migros özel güvenliği kendini polisin, devletin yerine koyarak saldırmıştır. Buna izin verilemez. Bunun hesabını vereceklerdir. Migros sözünü yerine getirecek başka yolu yok” dedi.

İşçiler de  “Baskılar, gözaltılar bizi yıldıramaz” vurgusu yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu