Güncel

İşgal altındaki Efrîn’de saldırılar durmuyor

İşgalci TC devletine bağlı çeteler Efrîn'de saldırılarına devam ediyor.

23 Şubat’ta Şêrawa ilçesine bağlı Basuta kasabasında bir evin içine TC devletine bağlı çeteler tarafından yerleştirilen uzaktan kumandalı bombanın  patlatılması sonucu 21 yaşındaki Heyfa Şerif, Şêrîn Şerîf Golîlî ve 45 yaşındaki Nevzat Ekrem Tubal katledildi. Çeteler bu katliamı videoya kaydederek internetten paylaştı.

Yerel kaynaklar çetelerin aynı köydeki bazı Kürt gençlerini kaçırdığı bilgisini verirken bu saldırıların yurtsever Kürtlerin sindirilmesi için yapıldığını belirttiler. Yoğunluklu olarak çocuk ve kadınların hedef alındığı insan kaçırmalar sadece Efrîn’de değil işgal altındaki bütün bölgelerde devam ediyor.

Bu saldırının ardından Efrîn’de bir minibüse yerleştirilen bomba patladı. En az 3 çetenin bu patlamada yaralandığı belirtildi. Dün ise füzeli bir eylem düzenlendiği ve atılan füzelerin TC ordusunun çeteleri eğittiği alana düştüğü bilgisi verildi.

İşgalci TC devletine bağlı çeteler Şera ilçesine bağlı Meranazê, Malikiyê, Şiwarxa, Kiştiharê ve Alqaemiyê köyleri ile Kela Şiwarxa’yı yoğun biçimde bombaladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu