Güncel

İstanbul polisinden Gökhan Güneş itirafı

Kaçırılan Gökhan Güneş’in ablası Gülhayat Güneş bir polis müdürün kardeşini kendisine en kısa sürede teslim edeceğini söylediğini aktardı.

20 Ocak’ta devlet güçleri tarafından kaçırılan ve kendisinden hala haber alınamayan Gökhan Güneş’in akibetinin ortaya çıkarılması  için ailesi ve yoldaşlarının mücadelesi devam ediyor.

Dün aile ve yoldaşları Gökhan Güneş nerde sormak için eylem yapan 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınıp bırakılanlar arasında olan Gökhan Güneş’in ablası Gülhayat Güneş, gözaltında tehdit edildiklerini belirterek, kendilerini gözaltına alan polislerin “Gökhan’ı muhtemelen TEM almıştır. Birkaç güne bırakırlar” dediğini aktardı.

Dün İkitelli Şehit Zeki Kaya Polis Karakolu’na kayıp başvurusunda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Güneş, “Kardeşim bulunana kadar bize haber verilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Bizi hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Herkesin sesimize ses vermesini, kardeşimin bulunmasını istiyorum” diye konuştu.

Cuma günü Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görüştüğü bir müdürle arasındaki diyalogu aktaran abla Güneş, “Emniyet Müdürü’ne kardeşimi bulun dediğimde, ben Gökhan’ı bulacağım demedi. ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dedi. Bu da Gökhan’ın ellerinde olduğunu gösteriyor. O nedenle bir an önce kardeşimin akıbeti hakkında bilgi versinler. Bugün kardeşim, yarın bir başkası olabilir. Kamuoyu ses versin” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu