Güncel

İstanbul Üniversiteler Dayanışması’nın Kadıköy’deki eylemine yasak

İstanbul Üniversiteler Dayanışması'nin bugün Kadıköy İskele Meydanı'nda yapacağı eylem Kaymakamlık tarafından koronavirüs gerekçesiyle yasaklandı.

İstanbul Üniversiteler Dayanışması’nın Boğaziçi direnişinde gözaltına alınıp tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılması için Kadıköy İskele Meydanı’nda yapacağı basın açıklaması öncesi Kadıköy Kaymakamlığı koronavirüsü gerekçe göstererek eylem yasağı getirdi.

Kadıköy Kaymakamlığı yaptığı açıklamada “Bazı sivil toplum kuruluşları ve toplulukların sosyal medya yoluyla 01.04.2021 Perşembe günü saat 17:00’de Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanma çağrıları yaptıkları anlaşılmıştır” dedi ve İstanbul koronavirüs risk haritasında “çok yüksek risk grubunda” yer aldığı için eylemin yasaklandığını duyurdu.

İstanbul Üniversiteler Dayanışması, Boğaziçi direnişinde gözaltına alınıp tutuklanan ve ev hapsinde olan arkadaşlarının serbest bırakılması için bugün dersleri boykot edecek, Kadıköy İskele Meydanı’nda saat 17.00’da basın açıklaması yapacağını duyurmuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu