Güncel

İzmir Valiliği’nden Kayyum protestoları için özel yasaklama

İzmir Valiliği, Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine yönelik kayyumları protesto etmeyi yasakladı. Valilik kararına göre İzmir’de on gün boyunca eylem yapılması yasaklandı.

İzmir’de Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine yapılan kayyum atamalarını protesto etmek için basın açıklaması yapmak isteyenlere valilik eylem yasağı getirdi.

Valiliğin on gün eylem yasağı kararı şu sözlerle duyuruldu

Farklı kesimler arasında çatışma çıkmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilebilmesi, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği, cumhuriyetin nitelikleri, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi ve müessif olayların yaşanmaması amacıyla; ilimiz genelinde açık alanda gerçekleşebilecek yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stand açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto vb. eylem ve etkinliklerin 5442 sayılı İl İdaresi kanunun 11/ C maddesi gereğince engellenmesi, ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri yürüyüşleri Kanunu’nun 17.maddesi gereğince belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerinm İzmir İl Sınırları içerisinde 19 Ağustos itibariyle 10 gün süreyle yasaklanmıştır.”

(Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu