Emek

(Güncellendi) Kadıköy’de KESK’li direnişçilere ve liseli gençlere polis saldırdı; 40’a yakın gözaltı

Kadıköy Altıyol önünde işlerine geri dönebilme talebiyle eylem  yapan KESK’li direnişçilere ve desteğe gelen liseli gençlere polis saldırdı.

İstanbul: Kadıköy Altıyol önünde oturma eylemi yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu üyelerine polis saldırdı. KESK’li direnişçileri ziyaret eden  ve desteğe gelen liseli gençlik örgütleri faaliyetçileri de polis tarafından gözaltına alındı.

OHAL kararnameleri ile ihraç edilmelerinin ardından 69 haftadır “İşimizi geri istiyoruz” diyerek direnen kamu emekçileri, bugün Kadıköy’de bir kez daha polis saldırısına uğradı.

AKP iktidarı tarafından seçimler bahane edilerek yasaklamaya ve eylemleri engellemeye çalıştığı direniş, son iki haftadır polis saldırılarının ve dayatmalarının hedefi haline geldi. Buna rağmen kamu emekçiler bugün Kadıköy’de bir araya geldi.

“İşimizi geri alacağız” yazılı pankart, sloganlar direniş alanına yürüyen kamu emekçilerine Dev-Lis, DLB, LAF, LÖB ve Özgür Lise örgütlerinin yanı sıra HDP Milletvekili Adayları Sema Uçar ile Irmak Dumlupınar destek verdi.  Açıklama daha başlamadan polisin ablukaya aldığı kitleye sert bir saldırı gerçekleşti. Çoğu eğitim emekçisi 40’ayakın kişi gözaltına alınırken  2 HDP adayının polis tarafından “Bu ikisini çemberin dışına alın” talimatı ile gözaltına alınmaması dikkat çekti.

Polis saldırısının ardından Eğitim-Sen Kadıköy Şube önünde bir araya gelen kitle burada kısa bir açıklama yaptıktan sonra dağılırken, gözaltına alınan eğitim emekçilerinin ve liseli gençlerin vatan polis karakoluna götürüldüğü öğrenildi.

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu