Güncel

Kadıköy’de stand çalışması

 

Egemenlerin 1 Mayıs günü yapılacak olan eylemlere ilişkin Taksim yasağını kitlelere duyurmasına ve Taksim’de yapılan tüm eylemlere azgınca saldırmasına rağmen kitleleri 1 Mayıs alanı olan Taksim’e çağırmaya devam ediyoruz.

Bir süre önce başlattığımız 1 Mayıs çalışmaları, daha geniş kitlelerle buluşabilmek adına planladığımız merkezi yerlerde stand açma faaliyeti ile devam etti. Bu çalışma kapsamında 20 Nisan Pazar günü Kadıköy Çarşı’da Partizan standı açtık. Stand çalışması boyunca yaygın olarak bildiri dağıtımı yaptık. Aynı zamanda Özgür Gelecek gazetesini ve kitaplarımızı da kitleye ulaştırdık. Özellikle İbrahim yoldaşın Bütün Eserleri ve Kürtçe-Türkçe basılan Seçme Yazıları çok ilgi gördü. Genel olarak standımıza ilgi yoğundu, standımıza gelen insanlarla Taksim yasağı, Gezi isyanı, seçimler ve bir çok konuda sohbet ettik. 14.00’de başlayan stand faaliyetini 18.00 gibi sonlandırdık.

1 Mayıs çalışmalarımız hafta sonu ve Pazartesi de devam etti. 1 Mayıs mahallesinde afiş, gazete ve bildiri dağıtımı yaptık. Kitlelerle yaptığımız sohbetlerde Taksim yasağını teşhir ettik ve egemenlerin kitlelerden ne denli korktuğunu bir kez daha ispatladığını anlattık. 1 Mayıs mahallesinde Pir Sultan ve Merkez’de yoğun olarak yaptığımız çalışmalarda, kitleler bizi çok sıcak karşıladı. 1 Mayıs’ta Taksim’de olmaya çağırmaya ve kitlelerle buluşmaya devam edeceğiz.

1 Mayıs Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu