Kadın

Kadınlar yolsuzluluğun hesabını soruyor

İstanbul: Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında devletin gerçek yüzünün ortaya serildiği bu günlerde İstanbul Kadın Dayanışması Cevahir AVM önünden AKP Şişli binasına yürüyüş gerçekleştirdi. “Emeğimizden bedenimizden, hayatımızdan çalan hükümet istifa” pankartının açıldı. Yeni Demokrat Kadın’ın destek verdiği yürüyüş sloganlarla, alkış ve zılgıtlarla devam etti.

AKP şişli ilçe binasının önünde yapılan basın açıklaması İstanbul kadın dayanışması adına Fikriye yılmaz okudu. Açıklamada; “Kadın istihdam Paketi ile biz kadınlara esnek, güvencesiz ve ucuz çalışmayı reva gören eve kapatarak toplumdan ve yaşamın merkezinden çıkarıp daha muhafazakâr bir hayat sunmayı hedefleyen kadın düşmanı hırsızlara meydan okuyoruz” ifadeleri yer aldı. “Yaşasın Kadın Dayanışması” sözlerinin ardından açıklama, kadınları hesap sormaya ve meydan okumaya yapılan çağrılarla son buldu. Eylemin sonuna doğru ise kadınlar “yuh yuh” şarkısını söyledi.

Kadın Dayanışması imzalı dövizlerin taşındığı yürüyüşte “Kadın düşmanı hükümet istifa”, “Hırsız var”, “Kadınlara değil hırsızlara barikat”, “Çal çal nereye kadar, bitti buraya kadar” sloganları atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu