Emek

Gemlik’te afiş çalışması

Gemlik: DDSB’nin “İnsanca yaşam, yaşanabilir ücret” şiarıyla merkezi olarak başlatmış olduğu kampanyanın Gemlik ayağında 17 Aralık günü akşam saatlerinde İstiklal Caddesi ve Balık Pazarı olarak bilinen yerlerde bildiri dağıtımı ve sticker çalışması gerçekleştirdik.

Bildiri dağıtımı yaptığımız bölgelerde akşam sekiz sabah sekiz mesaisine giden işçilerin servis duraklarında bekleyen işçilere de merkezi olarak çıkarılan bildirilerimizi ulaştırdık. Ayrıca Balık Pazarı ve Eski Pazar Caddesi boyunca da stickerlarımızı başta işçi durakları olmak üzere asarak süsledik.

18 Aralık günü ise Gemlik’in Topsahası, Orhangazi Caddesi, Kanalboyu, Terminal Köprüsü, Anadolu Lisesi yanı, Yunus Emre Parkı ve çarşı merkezde bulunan çay bahçeleri gibi merkezi yerleri “Asgari Ücret Sefalettir. Sadece Ekmek Yetmez, İnsanca Yaşam, Yaşanabilir Ücret” sloganının yer aldığı Devrimci Demokratik Sendikal Birlik imzalı afişlerimizle donattık.

Kampanyanın Gemlik yerelinde daha geniş kitleler içerisinde hayat bulması içinde 29 Aralık Pazar günü için panel çalışmasının da startını verdik. Önümüzdeki günlerde kampanya ve panel çalışması hızlanarak devam edecektir.

 

[widgetkit id=428]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu