Manşet

Kampanya çalışmaları ve 1 Mayıs’ın gösterdikleri

Kampanya çalışmalarımızın önemli eşiklerinden birisi olan 1 Mayıs sürecini geride bırakırken önümüzdeki süreci hazırlıklı karşılamak kampanyamızın başarısı için önemli bir yerde durmaktadır.

Nisan ayı başından itibaren startını verdiğimiz 1 Mayıs çalışmalarının ortaya çıkardığı tablo kampanyamızı ilan ederken ifade ettiğimiz beklentilerle paralellik oluşturmuştur.  Kampanya gündemli yürüttüğümüz faaliyetin bütünü ve 1 Mayıs’ın yarattığı coşku, çalışmalarımıza bir canlılık katmış, hareketlilik kazandırmıştır. 1 Mayıs süreciyle birlikte kampanyanın bünyemize, tabanımıza ve yakınımıza etkilerini fazlasıyla görmek mümkün olmuştur.

1 Mayıs sürecine hazırlık kapsamında örgütlediğimiz toplantıların alanlara özgülenerek yerellerde sürdürülmesi çalışmalarımızın daha sağlıklı ilerlemesine yol açmıştır. Çalışma tarzı ve örgütlenme yönü üzerine yürüttüğümüz tartışmalar, kitle çalışmasının araç ve yöntemlerine dair kendimizi geliştirmeye duyduğumuz ihtiyaç pratikte daha çabalı ve inisiyatifli davranmamızı sağladı.

Afiş, bildiri, ozalit, gazete, dergi vb. materyallerimizi daha etkili ve kitlelere ulaşmanın daha işlevli bir aracı olarak kullanırken stant çalışmalarıyla, sabah saatlerinde yapılan bildiri dağıtımlarıyla, sesli ajitasyon, yazılama ve ev ziyaretleriyle kitlelere gitmede bir ısrar ortaya konulmuştur.  İstanbul’da tüm alanlarda ortak emeğimizin açığa çıkardığı enerjinin yansımalarını 1 Mayıs günü görmemiz mümkün olmuştur.

Kampanyamızın emek seferberliğine girişerek büyütülmeye, hedeflerini gerçekleştirebilmek için tempomuzu daha da arttırmaya ihtiyacı bulunmaktadır. Önümüzdeki sürecin politik özelliklerini ve önemini kavrayan,  halkın gerçek sorunlarına yönelen bir hat oluşturarak hareket etmek, süreci örgütlü bir duruşla karşılayabilmek kampanyamızın gidişatı açısından önemli olacaktır.  Kampanyamızın ruhuyla büyütülen coşkuyu; 1 Mayıs’tan 6 ve 18 Mayıs’a taşıyarak hesap sormanın, 15-16 Haziran’a güçlü şekilde taşımanın kaldıracı haline getirelim.

Halka ve devrime adanmak için yaşamımızı devrimcileştirmek; kitleleri örgütlemek için yaratıcı ve üretken olmaktan vazgeçmeyelim!

Anadolu Yakası’ndan bir Partizan okuru


Resimler için bakınız:

http://www.ozgurgelecek.net/resim-galerisi.html


YDK 1 Mayıs’ta Taksim’deydi

YDG Taksim’deydi

Taksim’de Partizan kortejinden kareler

Taksim’de Partizan kortejinden kareler 2

Taksim 1 Mayıs’ından seçmeler

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu