GüncelManşet

Kandıra’da tutsaklardan ortak açıklama “Tek tip elbiseyi giymeyeceğiz parçalayıp atacağız”

H. Merkezi: Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishane’de bulunan TKP/ML, PKK, DKP ve TKEP/L dava tutsakları yaptıkları ortak açıklama ile tutsaklara tek tip elbise dayatmasına karşı çıkarak “Tek tip elbiseyi giymeyeceğiz parçalayıp atacağız” dediler.

Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishane’de bulunan TKP/ML, PKK, DKP ve TKEP/L dava tutsakları ortak bir açıklama yayınladılar. Gazetemize mektup yollayan tutsaklar “Emekçilere ve Halklara: Siyasi iktidar ve arkasındaki sermaye güçleri, devrimci tutsaklarla karşı yeni bir saldırı başlatıyor. Bu saldırının adı, tek tip elbisedir. Saldırı, devrimci tutsaklarla sınırlı değildir. Emekçilere ve halklara yönelik genel saldırının bir halkasıdır. Sömürücülerin tüm toplumu, kendi görümünde şekillendirmesinin bariz bir örneğidir dediler.

 

“Amaç çok açık…”

Amaç çok açıktır: Türkiye ve Kürdistan birleşik devriminin gelişimini engellemek. Fakat bu saldırı dalgası öncekiler gibi sonuçsuz kalmaya mahkûmdur” diyen siyasi tutsaklar açıklamalarını şu şekilde devam ettirdiler: “Siyasi iktidara sahip olanlar, tek tip elbise saldırılarıyla hiçbir sonuç alamazlar. Nasıl ki on iki Eylül’de tek tip elbiseyi parçalayıp attıysak bu defa da öyle davranacağız.

 

“Tek tip elbiseyi giymeyeceğiz, parçalayıp atacağız”

Kandıra zindanındaki devrimci tutsaklar olarak halklarımıza duyuruyoruz ki, tek tip elbise saldırısına karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” şeklinde açıklamalarını sürdüren tutsaklar “Tek tip elbiseyi giymeyeceğiz parçalayıp atacağız. Kahrolsun baskı ve sömürü düzeni! Bımre Faş, Biji Tekosin! Yaşasın halkların ortak mücadelesi!” mesajları ile sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu