EmekGüncel

Karadon’da katledilen 30 madenci anıldı

17 Mayıs 2010'daki grizu patlamasında katledilen 30 işçi Yeni Karadon'daki maden ocağında anıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü maden ocağında 17 Mayıs 2010’daki grizu patlamasında katledilen 30 madenci, Yeni Karadon servis kuyusunun önünde anıldı.

Maden işçilerinden Mehmet Kara  30 madenciyi kaybetmenin derin üzüntüsünü hâlâ yaşadıklarını aktararak, “Aynı hüznü içimizde yaşamaya devam ediyoruz ama maalesef yapacak bir şey yok. Olayın olduğu gün çalışıyordum ama tam işe gelirken oldu. O an hiçbir şey anlamadık, o zaman yeni işçiydik. ‘Grizu patlaması oldu’ dediler” diye konuştu.

11 yıl önce patlamanın meydana geldiği ocakta çalışan Recep Aydemir isimli işçi ise “Ölmüş arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Bizim için büyük bir acı. Böyle bir acıyı tekrar yaşamak istemiyoruz. Allah hepimize kolaylık versin” dedi.

Maden işçisi Talip Çakır da “Sadece emekçi iş arkadaşlarımızın bütün şehit arkadaşlarımızın ruhuna Fatiha okuyoruz. Sadece Karadon değil Kozlu, Soma’daki bütün emekçi şehitlerimizin Allah ruhunu şad eylesin. İnşallah bundan sonraki dönemlerde iş kazaları olmaması dileğiyle. Çok üzgünüz her yıl bu anmayı yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki dönemlerde bu tür acılar yaşamayız” şeklinde konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu