Güncel

Karakolda işkencenin görüntüleri yok!

Mardin Nusaybin'de,16 yaşında bir çocuk ve annesinin darp edildiği TEM Şube Müdürdüğü'nün kameraları kapatılmış

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3 yıl önce tutuklanan İsa A.’nın oğlu 16 yaşındaki F.A., hakkında herhangi bir gözaltı kararı olmamasına rağmen TEM Şube Amiri Yaşar Ç. tarafından yaklaşık 30 kez gözaltına alındı. Her defasında ajanlık dayatmasına maruz kalan F.A., 16 Kasım’da bir kez daha bu kez işyerinden gözaltına alındı. Nusaybin Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’nin bodrum katına götürülen F.A., tanımadığı kişiler hakkında ifade vermeye zorlandı. Oğlu hakkında bilgi almak için emniyete giden anne Felek A., polis şiddetine maruz kaldı. Felek A.’nın, Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı.

Görüntü yok

Soruşturma kapsamında ailenin işyerinde olay gününe ait güvenlik kamerası kayıtları alınarak, incelenmek üzere Jandarma Kriminal Bürosu’na gönderildi. Yapılan incelemelerin ardından Kriminal Büro ekipleri, ailenin işyerine giderek, bir kez daha kamera kayıtlarını inceledi. Soruşturmayla ilgili aileye bilgi veren ekipler, soruşturma kapsamında Nusaybin Tem Şubesi’nde de incelemelerde bulunduklarını ancak kameraların kapatılmasından dolayı olay günü ve öncesine ait görüntü elde edilemediğini söyledi.

Görgü tanıkları dinlendi

Mezopotamya Ajansı’ndan (MA) Ahmet Kanbal’ın haberine göre soruşturmanın açılmasının ardından yaşadıklarını anlatan anne Felek A., görgü tanıklarının da dinlenmesine rağmen şikayetçi olduğu polis amiri Yaşar Ç.’nin halen görevde olduğunu söyledi. Yaşar Ç.’nin soruşturmaya müdahale etmesinden dolayı endişeli olduğunu dile getiren Felek A. söz konusu polis amirinin geçtiğimiz günlerde yapılan bir GBT kontrolü sırasında tanık olarak dinlenen bir kişinin oğluna “Babana selam söyle” şeklinde tehdit mesajı gönderdiğini belirtti.

Soruşturmanın bir an önce tamamlanmasını isteyen Felek A., sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu