Güncel

Kars’ta dayanışma büyüyor

Kars Belediyesi dayanışmayı kültürünün güçlendirilmesi adına "Toplumsal Dayanışma Mağazası" açtı, sokak hayvanları için aşevi kurdu

Kars Belediyesi’nin “Giymiyorsan giydir” sloganıyla açtığı Toplumsal Dayanışma Mağazası aracılığıyla bir ay içerisinde 40 aileden 150 kişi giydirildi. Karslı yardımseverlerle ihtiyaç sahibi yurttaşlar arasında bir köprü vazifesi gören mağazayı günlük en az 3 ihtiyaç sahibi ziyaret ederek, destek talebini iletiyor. Belediye hizmet binasında bulunan mağazaya getirilen her kıyafet çalışanlar tarafından yıkanarak, itinayla ütülenip ya raflara ya da askıya yerleştiriliyor. Kısmi kullanılmış kıyafetlerin yeniden kullanılır hale getirildiği mağazada her yaşa uygun giysiler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz veriliyor.

Bağışlar da kabul ediliyor

Mağaza hem yardımsever hem de giyim, konfeksiyon ve ayakkabı alanında üretim veya satış yapan işyerlerinden bağışları da kabul ediyor.

Mağaza sorumlusu olan Zehra Anlı, mağazaya duyulan ilgiden memnuniyetini dile getirerek, yapılan yardımlarda kadın ve çocukların öncelendiğini belirtti. Anlı, “Ufak hediyelerle bile çocukların yüzlerinde oluşan tebessüm bizi çok mutlu ediyor.” diye konuştu

Sokak hayvanları için aşevi

Kars Belediyesi ve hayvan severler, sokak köpeklerinin düzenli beslenmesini sağlamak için belediyeye ait hayvan barınağında mama ve aşevi açtı. Kurulan aşevine duyarlı vatandaşlar da destek sağlarken, faaliyete geçen aşevinde mamalar haşlandıktan sonra Sağlık İşleri Müdürlüğü görevlileri ve hayvanseverler tarafından şehir merkezinde oluşturulan besleme noktalarına bırakılıyor. Belediyenin bu çalışması kentte takdir topladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu