Kültür&Sanat

Kartal festivali sona erdi

Kartal: 15 Haziran Cuma günü Kartal’da belediye tarafından düzenlenen 3. Kitap Fuarı, 5 Temmuz Perşembe akşamı sona erdi.

Umut Yayımcılık olarak bizim de stant açtığımız festival süresince çeşitli eylem, etkinlik ve çalışmalarla bir yandan standımızı canlı tutmayı, diğer taraftan da festivalin içeriğini devrimci bir şekle getirmeyi amaçladık.

Riha (Urfa) Hapsihanesi’nde 14 tutsağın yanarak katledilmesinden kürtaj tartışmalarına, tutsak öğrencilerden Sivas katliamına kadar çeşitli dövizlerimizle donattığımız standımızda gelenlerle bu konular ve kitaplarımız üzerine sohbet ettik.

Festivalin başında belediye ve çeteci HKP ile yaşanan gerginliğin ardından okurlarımızla burada bir toplantı aldık. Bu toplantıda neler yapabileceğimizi tartıştık. Bu toplantının ardından okurlarımız tarafından sürekli ziyaret edilen standımız güncel konular üzerine yapılan tartışmaların gerçekleştirildiği bir alana dönüştü.

Toplantımızda aldığımız kararlar doğrultusunda stant çevresinde coşkulu bir müzik dinletisi gerçekleştirdik. Ardından 25 Haziran günü Kazım Koyuncu’nun ölüm yıldönümü olması nedeniyle Kurfalı PSAKD tarafından düzenlenen anma etkinliğine katıldık. 2 Temmuz’un yakınlaştığı tarihlerde Partizan imzalı bildirilerimizle stant çevresindeki çay bahçelerinde dağıtım yaptık. Ayrıca bildiri dağıtımı sırasında Kartal ve Sivas’ta düzenlenen anma eylemlerine çağrıda bulunduk.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu