Manşet

Kartal; “Ahmet Atakan ölümsüzdür”

Bu akşam(10 Eylül) Kartal Erzincan Mahallesi’nde bir araya gelen tamamını gençlerin oluşturduğu mahalle gençliği bir yürüyüş gerçekleştirdi.

“Ahmet Atakan ölümsüzdür” yazılı ozalitle mahalleye gelen gençlik Partizan dergisi okurlarıyla görüşerek yürüyüşün yönünü otoyolu keserek Kartal merkeze kadar gerçekleştirme kararı aldı. Erzincan Mahallesi’nden yolu kesip ilerleyerek ajitasyonlar eşliğinde mahalleyi dolaşıp devletin katliamcı politikalarının yıllardır sürdüğünü dünde bugünde yarında devam edeceğini vurgulayarak sisteme karşı katliamlara karşı halkı barikatlara davet ettik. Bizler Deniz Gezmişlerin Mahir Çayanların İbrahim Kaypakkaya’nın ardılları olarak devletin baskısına karşı boyun eğmediğimizi ve bundan sonrada eğmeyeceğimizi haykırdık.

Onların biber gazlarına, TOMA’larına tanklarına, tüfeklerine, işkence hanelerine karşı mahalle halkını halk savaşına davet ettik. Karlık Tepe Mahallesi’nede girdiğimizde halkımız saflara hesap sormaya sloganlarımızı evlerinden duyan mahalle halkı yürüyüşe katıldılar. Halkın bir kısmı da evlerinin camlarından balkonlarından sloganlara eşlik ettiler. Yürüyüş boyunca sık sık, “Ahmet Atakan Ölümsüzdür, katil polis hesap verecek”, “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez”. ”Bedel ödedik bedel ödeteceğiz” ve “İşçi Köylü Gençlik Halk Savaşında Birleştik”  sloganları haykırıldı. Kartal Meydanı’na kadar yürüyen kitle ajitasyonlar ve sloganlar eşliğinde yürüyüş sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu